התעשייה 8, תלפיות ירושלים

חברת טובולסקי נדל"ן מיצרת ערך לשוכרי החנויות במרכזים המסחריים השכונתיים

שיפור שיעור הרווחיות של החנויות במרכזים המסחריים

שיעור הרווח של החנויות במרכזים מסחריים הנו נגזרת של ההכנסות ביחס להוצאות לכל יחידת שטח מסחר.
השוכר נושא בעלויות קבועות שאינן משתנות: שכר דירה, ארנונה ודמי ניהול שהנן על פי רוב בחישוב לפי מ"ר (למעט עסקאות מצטלבות בהן שכ"ד הנו יכול להיות תוצאה של אחוז מפדיון) ועל כן, ככל שהשוכר יוכל להגדיל מכירות ביחס לאותה יחידת שטח שהוא שוכר, אזי השוכר מגדיל את שיעור הרווח שלנו.

במרכזים המסחריים של טובולסקי נדל"ן אנו שמים דגש על גובה החנות– ככל שגובה החנות גבוה יותר בגבולות אזי השוכר יוכל להגדיל את הניצול לכל מ"ר: קיימים שוכרים בכפוף להוראות התב"ע הבונים קומת גלריה בחנויות שגובהן גדול מ 6 מטר ומשתמשים בגלריה לצורך אחסון, או שטח מסחר נוסף.

קיימות פעילויות מסחר המנצלות את גובה החנות לצורך אחסון מרכולתם לגובה וכך יוכלו להציע מגוון גדול יותר של סל מצרכים העומד למכירה, נתון המגדיל את פוטנציאל היקף המכירות בלי להגדיל את הוצאות שכ"ד/ארנונה/דמי ניהול.

אנו בטובולסקי נדל"ן רואים בשוכרים הפוטנציאליים של המרכזים המסחריים כשותפים עסקיים לטווח ארוך מעוניינים שהשוכרים יראו שיעור רווח גדול יותר ביחס לשיעורי הרווח המקובלים בקטגוריית השוכר שבענף.

 

אברהם שמש
משנה למנכ"ל | טובולסקי נדל"ן

פוסטים נוספים שיעניינו אותך

פרמטרים המשפיעים על שווי דמי שכירות במרכזים מסחריים

קיימים פרמטרים רבים המשפיעים על שווי דמי השכירות של החנויות במרכזים המסחריים. אותם פרמטרים משקפים בעיקר את פוטנציאל מחזור המכירות של המרכז המסחרי הנגזר מכמות הלקוחות ומכוח הקניה של הלקוח הפוטנציאלי.

מגמות עיצוב פנים 2021

שנת 2021 הייתה משמעותית  ומאתגרת מכל השנים האחרונות בתכנון ובעיצוב פנים בעקבות מגפת הקורונה עיצוב ותכנון דירות הפך להיות נושא הדורש התייחסות והתבוננות מעמיקה, לתקופה הקרובה ולאורך השנים הבאות.

טיפים ללקיחת משכנתא

אז לפני שאתם מבצעים את העסקה הגדולה בחייכם, לקיחת משכנתא – עצרו, למדו והתייעצו… כי הרווח הגלום פה- עצום.